Přípravky na odvykání kouření

Jednou z metod,  jak omezit škodlivé následky kouření a zbavit se závislosti na kouření tabáku, je substituční nikotinová léčba (Nikotine Replacement Therapy – NRT).  Spočívá v podávání malých, postupně klesajících dávek nikotinu. Vstřebaný nikotin snižuje touhu kouřit a pomáhá tak odolat cigaretě.  Kuřáci se tak vyhnou vdechování mnoha nebezpečných látek a omezí  také některé nepříjemné příznaky, které kuřáci často pociťují, když se snaží přestat kouřit (např. podrážděnost, celková slabost). Víte kolik chemických sloučenin obsahuje tabák?

Pro aplikaci substituční léčby jsou k dispozici náplasti, žvýkací gumy, ústní spreje, pastilky a inhalátory. Je na vás jakou lékovou formu zvolíte pro zahájení odvykací léčby.

Značky: FERTIN
JOHNSON
Johnson&Johns...
MCNEIL AB
Omegapharma

Nicorette Classic Gum 105x2mg

Přípravek je určen pro léčbu závislosti na tabáku, pro zmírnění touhy po kouření (nikotinu) a pro zmírnění abstinenčních příznaků, což umožňuje snadnější odvyknutí kouření kuřákům motivovaným přestat kouřit. Čtěte pozorně příbalový leták.

Nicorette Classic Gum 105x4mg

Nicorette Freshfruit gum 30X2mg

Přípravek je určen pro léčbu závislosti na tabáku, zmírnění touhy po nikotinu a zmírnění abstinenčních příznaků, což umožňuje snadněji přestat kouřit. Čtěte pozorně příbalový leták.

Nicorette Freshfruit gum 30x4 mg

Nicorette Icemint Gum 2mg gum 30x2mg

Léčivá žvýkací guma.K léčbě závislosti na tabáku, ke zmírnění touhy po kouření (nikotinu) a abstinenčních příznaků.Žvýkací gumy se užívají i v situacích bez možnosti kouřit,např.v místech se zákazem kouření nebo v případě,kdy si kuřák nepřeje kouřit. Čtěte pozorně příbalový leták.

Nicorette Icemint Gum 2mg gum.105x2mg

Nicorette Icemint Gum 4mg gum 30x4mg

Nicorette Icemint Gum 4mg gum.105x4mg

Nicorette Invisip.15mg/16h drm.em.7x25mg

Nicorette Invisip.25mg/16h drm.em.7x25mg

Nicorette mint 4mg orm.pas.20x4mg CZ

Léčivá žvýkací guma. K léčbě závislosti na tabáku, ke zmírnění touhy po kouření (nikotinu) a abstinenčních příznaků. Žvýkací gumy se užívají i v situacích bez možnosti kouřit, např.v místech se zákazem kouření nebo v případě,kdy si kuřák nepřeje kouřit. Čtěte pozorně příbalový leták.

STOP FILTR na cigaretu 30ks

Stop filtr je patentovaný 8 filtrový nástavec na cigarety. Stop filtr výrazně redukuje nebezpečné látky vznikající při kouření, které vdechujeme, zejména dehet. Zlepšuje také chuť cigarety. Při používání STOP filtru je kouření méně nebezpečné.

Stopfiltr 3x30ks

Stopfiltr - filtr 8 system redukuje dehet z cigarety až 36 %. Testováno klinicky a účinnost filtru potvrzena studii. Stopfitlr se doporučuje kuřákům. Jednoduchá aplikace. Filtr nasadíte na cigaretu a redukuje dehet pro 2-4 cigarety.

Nicorette spray 1mg/or.sp.1x13.2ml/150mg

Přípravek je určen k léčbě závislosti na tabáku, ke zmírnění touhy po kouření (nikotinu) a ke zmírnění abstinenčních příznaků. Čtěte pozorně příbalový leták.

Niquitin mini 4mg pas.cmp.3x20ks

Přípravek k odvykání kouření, obsahuje nikotin, na který jsou kuřáci zvyklí z cigaret. Tento typ léčby se nazývá nikotinová substituční terapie. Čtěte pozorně příbalový leták.

Stopfiltr 120ks-ekonomické balení

Stopfiltr 120 ks ekonomické balení. Filtr redukuje významně až 13% dehtu, velké ekonomické balení o obsahu 120 ks filtrů.

Nicorette spray 1mg/dávka orm.spr.2x13.2ml

Nicorette Spray 2x13,2ml/150mg zmírňuje abstinenční příznaky při vysazení nikotinu včetně chuti na cigaretu, tedy příznaky spojené s ukončením kouření. Čtěte pozorně příbalový leták.

NiQuitin Freshmint 4 mg gum.mnd.100 I

Přípravek NiQuitin Freshmint Vám pomáhá přestat kouřit tak, že nahradí část nikotinu, vstřebaného kouřením z cigaret. Čtěte pozorně příbalový leták.

Kouření tabáku je velký civilizační problém, na jehož následky umírají na celém světě milióny lidí každý rok. Častým kouřením tabáku vzniká závislost, která způsobuje mnoho zdravotních problémů, a často vede k předčasnému úmrtí. Závislost na tabáku je způsobena přítomností nikotinu v tabákovém kouři.  Tabákový kouř obsahuje ale kromě nikotinu přes 4700 chemických sloučenin a přes 60 prokázaných lidských rakovinotvorných látek. Právě tyto nejrůznější chemické sloučeniny nejvíce škodí lidskému zdraví. Škodlivost tabáku je způsobena především látkami obsaženými v tabákovém kouři jako jsou kadmium, hliník, olovo, DDT, radioaktivní polonium 210, benzpyren, dehet aj.

Z kouření neplyne žádný zdravotní prospěch. Vždy je lepší přestat kouřit.  Zajímavé je také i finanční hledisko kouření tabáku. Při spotřebě 10 cigaret denně té nejlevnější značky (balení 20 ks à 70,- Kč), kuřák vydá za cigarety ročně 12 775 Kč,-,  tedy neporovnatelně vyšší částku, než by utratil za léky napomáhající odvykání kouření tabáku.

lekarnice

Prečo nakupovať u nás?
PREVERENÁ LEKÁREŇ
Držiteľ certifikátu SÚKL (Štátny ústav pre kontrolu liečiv)
VLASTNÉ SKLADY A RYCHLÁ EXPEDÍCIA
Tovar skladom expedujeme do 24 h.
BONUSOVÝ A VERNOSTNÝ PROGRAM
Darčeky a zľavy za Vernostný program a opakované nákupy