Co na vši, šampony a přípravky proti vším

Nejčastější výskyt vší je zejména na dětských táborech. Důvodem výskytu je zvýšená koncentrace dětí na jednom místě a ne tak důsledná hygiena. Vši se nejvíce nalézají v lůžkovinách, ve svršcích oblečení, na ručnících. Stačí, aby jeden jedinec zanesl vši do celého kolektivu a o zábavu je postaráno na dlouhou dobu. Rychlost množení vší je blesková. Kladení vajíček probíhá zejména v letním období, protože milují teplo a lidskou krev. Jak preventivně bojovat proti vším?

Značky: Ceumed s.r.o.
Dr.Theiss/Pho...
GILBERT
HERMAL KURT
LEROY
Omegapharma
SILVITA
SIMPLY YOU
STADA PHARMA
Topvet

ALT-Paranit prev.sprej proti vším 100ml

Preventivní sprej proti vším patří do řady produktů Paranit, expertů na odstranění vší. Poskytuje dlouhodobou, účinnou ochranu proti vším pro celou rodinu.

DR.MULLER Všiven bal.na vl+šamp150+150ml

Přípravky napomáhající omezení výskytu vší ve vlasech. Balení obsahuje balzám na vlasy a šampon, který prodlužuje jeho účinek.

Parusan šampon na dlouhé vlasy 200ml

Parusan šampon na dlouhé vlasy intenzivně hydratuje, zvyšuje odolnost a elasticitu, regeneruje vlasy ke konečkům, podporuje přirozený růst vlasů, zanechává vlasy vláčné a lesklé a usnadňuje rozčesávání.

PEDICUL Hermal 100ml

Přípravek k odstraňování vší a hnid z vlasů - roztok 100% dimetikon + vyčesávací hřeben. Přípravek je netoxický, nealergický, bez rizika rezistence.

TOPVET Pedicap OLp.vším100ml dět.vl.olej

Dětský vlasový olej, na hubení parazitů.

Hedrin Once spray Gel 100 ml

Hedrin Once Spray Gel - gelový přípravek pro odstranění vší a jejich vajíček. Tento výrobek může použít celá rodina, aniž by navštívila lékaře. Gel je určen jak pro dospělé, tak pro děti od 6 měsíců.

LiQuido DUO FORTE šampon vši 200ml+sérum

LiQuido DUO Forte má nové ještě účinnější složení. Opakovaná aplikace dle doporučeného použití zajišťuje spolehlivou účinnost. LiQuido DUO Forte představuje dvojitý zásah proti vším, v podobě šamponu a séra na vlasy zdarma. Účinkuje již od 5 minut!

Parasidose kovový hřeben odvšivov.1ks

PARASIDOSE kovový hřeben pomáhá odstranit vši a mrtvé hnidy z vlasů, poté co jste aplikovali odvšivovací přípravek. Mezery mezi zoubky jsou velmi úzké (0,1mm) a lehce zachytávají vši a hnidy.

Repelent PREDATOR Parazit 2x100ml+hřeben

Sérum a šampon, které se ve svých účincích doplňují. Účinný prostředek při výskytu vší a hnid. Neobsahuje biocidní látky, proto se nevytváří nežádoucí rezistence. Navíc je přiložen i hřeben "všiváček" určený k mechanickému odstranění hnid a vší.

Hřeben na vši - kovový 1ks

Hřeben je určen k vyčesávání vší a hnid z vlasů. Hřeben je opatřen jemnými kovovými zoubky, zaručuje tak dokonalé vyčesávání, které je běžným hřebenem nemožné.

TOPVET Pedicap SET olej OL 100ml šampon ED 200ml

Bezpečný a účinný přípravek slouží pro kompletní odstranění vší - k léčbě Pediculosis capitis, pediculosis pubis (veš dětská, veš muňka). Zlepšuje kvalitu vlasů, je účinný i na lupy či mastné vlasy. V akční sadě olej + šampon.

Elimax šampon proti vším 100ml

Elimax Šampon proti vším s ochranným faktorem proti vším. Usmrcuje vši a hnidy. Odpuzuje nové vši. Účinek se dostaví již do 15 minut. Přípravek není nutné nechat působit déle nebo přes noc. Neobsahuje silikon ani insekticidy.

Bioaquanol Kůra-vši Šam.250ml+Bal.250ml

Bioaquanol Kúra na zavšivené vlasy obsahuje Balzám a Šampon a je určena speciálně pro očistu a péči o vlasy a vlasovou pokožku se sklonem k zavšivení v období výskytu Vši dětské (Pediculus capitis).

Parasidose treatment care 15'

Přírodní odvšivovací přípravek 100 ml, k tomu ZDARMA koupací čepice. Přípravek účinně odstraňuje dětské vši a jejich hnidy, má dětem příjemnou vůni po žvýkačkách. Expresní účinek již za 15 minut. Originalní receptura z Francie.

Predator Parazit sérum 100 ml

Sérum - prostředek při výskytu vší a hnid s obsahem účinné látky dimethicone. Neobsahuje biocidní látky, proto se nevytváří nežádoucí rezistence.

Paranit Radikální šampon + hřeben

Šampon Paranit díky dvojímu účinku udusí a zároveň dehydratuje vši a hnidy. Navíc je jeho použití velmi pohodlné, protože vlasy zároveň i myje.

LiQuido RADICAL 125ml

LiQuido Radical poskytuje maximální účinnost a péči o vlasy a pokožku hlavy při výskytu vší a hnid. Přípravek nedráždí pokožku, a proto je vhodný i pro malé děti a alergiky.

NYDA express 50ml

NYDA express je určena pro ošetření vlasové pokožky hlavy v případě napadení vší dětskou (pediculosis capitis). Při použití dle návodu je NYDA účinná i proti nymfám (larvy) a vajíčkům (hnidám).

NYDA plus proti vąím a hnidám 100ml

Přípravek NYDA plus je určen k ošetření vlasové pokožky hlavy v případě napadení vší dětskou (pediculosis capitis). Používá-li se NYDA plus podle pokynů, je účinná také proti nymfám (larvy) a vajíčkům (hnidy).

Paranit Extra silný sprej 100ml

Paranit Extra Silný sprej pro ošetření a ochranu, je prokazatelně 100% účinný proti vším během 5 minut a chrání před možnou nákazou.

Nejúčinnějšími přípravky v rámci prevence proti vším jsou šampóny nebo spreje určené k preventivnímu ošetření pokožky hlavy a vlasů. Těmito šampóny (spreji) je dobré vybavit nejenom děti na dětský tábor, ale i dospělý doprovod.  Tyto přípravky se neztratí ani po skončení prázdnin.  Preventivně je můžete užít i v době školní docházky u dětí, kdy se sejdou zase po prázdninách anebo v případě propuknutí zavšivení dětí ve škole a školkách.

Když už prevence nestačí a vši náhodou máte, tak co dělat? Jednou alternativou jsou chemické přípravky, které se aplikují a rychle zabírají. Jestliže vši na daný přípravek nereagují, je to způsobené jejich zvýšenou odolností. V takovém případě je nutné aplikovat vysoce účinné přípravky s mechanickým působením, které mají minimální nežádoucí účinky. Přípravky jsou na bázi rostlinných a silikonových olejů, které pronikají do dýchacího ústrojí vší a tím je zadusí.