Solární kosmetika, krémy na opalování i po opalování

Nepodceňujte pobyt na sluníčku bez vhodných ochranných prostředků. Proč je důležité se před nadměrným sluněním chránit? Jednak zabráníte spálení pokožky, snížíte riziko vzniku rakoviny kůže a mimo jiné zpomalíte proces stárnutí kůže tzv. foto-ageing. Na výběr máme ze dvou základních mechanismů působení, za prvé existují přípravky obsahující látky, které škodlivé UV záření absorbují (tzv. chemické filtry) a za druhé přípravky s obsahem látek, které toto záření odráží (tzv. fyzikální filtry). Efektivní je v dnešní době kombinovat oba typy ochranných filtrů v jednom přípravku.

Často kladenou otázkou je, jak vysoký faktor zvolit. Je to nejtěžší disciplína při výběru přípravku. Obecně platí, že čím citlivější a světlejší pokožka, tím vyšší faktor je nutné použít. Číselné označení ochranných opalovacích prostředků v rozmezí 6-10 znamená nízkou ochranu, 15-25 střední, 30-50 vysokou. Přípravky označené 50+ jsou vhodné zejména pro děti a osoby s velmi citlivou pokožkou.

Značky:
    WELEDA

BIODERMA Photoderm MAX BIO Krém SPF50+ 40 ml

AKČNÝ TOVAR

Kosmetika Bioderma, Photoderm MAX BIO crém SPF50+ 40 ml opalovací krém odolný proti vodě a potu, fotostabilní.

BIODERMA Photoderm Max Stick SPF 50+ 8g

AKČNÝ TOVAR

Kosmetika Bioderma, Photoderm MAX stick SPF50+ tyčinka na rty je maximální ochrana proti UVA a UVB.

Daylong Actinica Lotion

Zdravotnický prostředek sloužící jako velmi vysoká ochrana před slunečním zářením. Zabraňuje vzniku různých forem rakoviny kůže u rizikových pacientů (imunosuprimovaných) a slouží jako prevence světelných dermatóz.

Daylong extreme SPF 50+ 200ml new

Daylong extreme SPF 50+ je určen k ochraně kůže před extrémním UV zářením (vysokohorské prostředí, subtropy a tropy). Je vhodný jako ochrana pro kůži velmi citlivou na sluneční záření, při sluneční alergii a při zvýšené tvorbě pigmentových skvrn.

Daylong kids SPF 50 150ml

Speciální přípravek k vysoce účinné ochraně před slunečním zářením, určený pro citlivou pokožku. Extrémně odolné vůči vodě, fotostabilní, termostabilní, bez parfémů.

Daylong ultra SPF 25 200ml

Daylong ultra SPF 25 je lipozomální locio sluneční ochrany (opalovací mléko) pro fototyp 2 až 6. Daylong ultra SPF 25 locio je extrémně odolné vůči vodě a spolehlivě chrání kůži před sluncem díky širokospektrální UVA a UVB ochraně.

DR.MULLER Panthenol gel 7% 100ml

Přináší úlevu, zklidňuje a příjemně chladí pokožku nadměrně ozářenou sluncem nebo obdobně podrážděnou.

DR.MULLER Panthenol HA krém 7% 30ml

Nové účinnější složení. Obsahuje Panthenol a kyselinu hyaluronovou. Snadno vstřebatelná emulze pro suchou a citlivou pokožku.

DR.MULLER Panthenol krém 7% 30ml

AKČNÝ TOVAR
    Podporuje regeneraci pokožky, která je vystavena zátěži nebo je poškozena. Urychluje hojení a zmírňuje projevy dermatologických obtíží.

DR.MULLER Panthenol pěna 6% 150ml

Panthenol pěna 6 %, 150 ml .Přináší úlevu, zklidňuje a příjemně chladí pokožku nadměrně ozářenou sluncem, nebo obdobně podrážděnou.

DR.MULLER Panthenol těl.mléko 7% 200ml

Svěží a lehká emulze s intenzivním účinkem D-panthenolu pro ošetření a regeneraci podrážděné nebo namáhané pleti.

DR.POPOV Panthenol spr.110ml

Příjemně chladí a zklidňuje pokožku nadměrně ozářenou sluncem nebo jinak podrážděnou.D-Panthenol skvěle váže v pokožce vlhkost, regeneruje ji a vyživuje. Při aplikaci na vlasy zlepšuje kvalitu, výživu a růst vlasů.

LADIVAL Akut apres fluid 200ml

Ladival APRES - průhledný nemastný fluid na zklidnění pro kůži podrážděnou sluncem je dermatologický ochranný přípravek s aktivními liposomy s enzymy z řas. Zmírňuje zarudnutí způsobené sluncem a ulevuje pocitu napnuté kůže. Příjemně chladivý.

LADIVAL alerg.kůže LSF 50 gel 200ml

AKČNÝ TOVAR
    Ladival gel na alergickou pokožku poskytuje ideální vysokou ochranu před sluncem, k prevenci před alergií na slunce a vznikem Mallorka akné. Pokožku chrání před spálením, poškozením a předčasným stárnutím kůže způsobeným sluncem. Voděodolný.

LADIVAL alerg.kůže LSF30 gel 200ml

Velmi účinný gel na ochranu proti slunci pro alergickou kůži, voděodolný. Chrání při sluneční alergii a Mallorka-akné.

LADIVAL Děti LSF 30 mléko 200ml

Velmi účinné a hutné mléko na ochranu proti slunci pro děti a citlivou pokožku, voděodolné. Chrání při sluneční alergii a Mallorka-akné. S vitamínem E a ošetřujícími oleji.

LADIVAL Děti LSF 30 200ml sprej

Řada Ladival Pro děti je speciálně vyvinuta na ochranu jemné dětské kůže. Spolehlivě chrání dětskou pokožku před spálením a následným poškozením okamžitě po nanesení.

LADIVAL Děti LSF 50 sprej 200ml

Ladival pro děti je založen na pečující receptuře, u které je v popředí zvýšená odolnost proti vodě a maximální ochrana před poškozením pokožky působením slunečního záření. Opalovacím sprejem ošetříte rychle i ty nejmenší děti, přípravek nelepí.

LADIVAL LSF20 sprej ochr.pr.slunci 150ml

Čirý, chladící sprej na ochranu proti slunci, transparentní, nemastný. Chrání bez roztírání a při Mallorka-akné. Vysoce účinná ochrana před UVA a UVB + infračerveným zářením A (IR-A).

ALT-Panthenol těl.ml.Aloe Vera 9%

Péče po opalování a během celého roku. Ošetřuje, regeneruje a hydratuje suchou pokožku vystavenou slunci. Vysoký obsah Panthenolu zajišťuje rychlý nástup účinku. Dobře se roztírá a nelepí. 100% bezpečný: Bez parabenů, PEG a barviv.

LADIVAL OF30 spr.ochr.proti slunci 150ml